top of page
Search
  • kristakollo

Eistvere III leivapäev13. augustil toimus Eistvere mõisapargis ja -aidas juba kolmandat korda leivapäev. Leib ja leivaga seonduv on meie külale iseloomulik nišš, mis on teada inimestele ka väljaspool koduvalda. Leivapäev oli osa LEADER programmist rahastuse saanud ühisprojektist “Külakogukonna kultuuripärandi ja traditsioonide hoidmine”. Projekti partneriteks oli Imavere Sotsiaalkapital ja Imavere Kultuuriselts.


Leivapäeva avasid Pillerpäkad ning Õnnela ja Allani ansambel. Avasõnad edastas vallavanem Jüri Ellram.Nagu tavapäraseks on saanud, on Leivapäeval avatud mitmed töötoad. Külalised said osaleda leivaküpsetamise töötoast, mida juhendas Merike Touart. Leiva juurde kuulub vaieldamatult ka hea omatehtud või. Võivalmistamise töötuba juhendasid Tiina Lippand ja Mai Kukk Imavere Piimandusmuuseumist. Hoovis oli avatud teetuba.Lastel oli võimalus ennast osavuses ja sportlikuses proovile panna. Võistluseid viisid läbi Margit Okas ja Monica Vilms. Laste jaoks oli avatud ka Kalmesaare talu miniloomaaed ja kõigil huvilistel oli võimalus hobusega ratsutamist proovida.Küla ajalooga sai tutvuda muuseumitunnis, mida juhendasid Ründo Mülts ja Ada Nõmmküla. Lisaks sai oma teadmisi proovile panna leivateemalises vikstoriinis.


Kehakinnitust sai mõisa aidas avatud kohvikus, kus pakuti küla perenaiste valmistatud küpsetisi. Hoovis oli avatud pannkoogikohvik.Leivapäeva lõpetas Boriss Lehtlaane ja miniMTJ kontsert ning Pajusi rahvateatri etendus.


Suur tänu veelkord kõigile, kes aitasid leivapäeva läbi viia!

65 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page