top of page
Search
  • kristakollo

Eistvere II Leivapäev

1. augustil toimus Eistvere mõisapargis ja -aidas juba teist korda leivapäev. Vaatamata vihmasele ilmale tuli kokku palju toredaid inimesi.


Päev algas kohalike taidlejate esinemise ja meeleoluka telgilennutusega, nautisime Krista laululaste, Õnnela ja Alani ning rahvatantsurühmade Pillerpäkad ja Tantsumemmed esinemist. Leivapäevalisi tervitas vallavanem Jüri, kes tõi kingituseks purgi värsket mett, mis sooja leivaga imeliselt kokku sobis. Osalejaid tervitasid veel korraldustoimkonna liige Liia ja mõisaaida perenaine Merike.
Kohe pärast kultuuriprogrammi alustasimegi töötubadega, kus kõik huvilised asja uurida ja ise ka proovida said.


Töötubades segasime Merikese juhendamisel leivatainast ja tegime Mailise käe all võid, Age näitas, kuidas tüütust umbrohust maitsvat pestot teha, Tarmo selgitas kõigile huvilistele, kuidas koduõlut tehakse ja pakkus ka eelmise õlleteo tulemust degusteerida. Liia pakkus kõigile maitsvat teed, mis jaheda ilmaga väga hästi sobis. Teetassiga kaasa sai ka teadmise, et pakutav teesegu ei ootagi meid poeletil vaid siinsamas põllu ja metsaservas. Ole aga ise mees ja nopi üles.Laste hulgas oli kindlasti kõige populaarsemateks martsipani voolimise ja põllede meisterdamise töötoad. Martsipani voolimist näitas Anu Säreveres tegutsevast ettevõttest Convi Food Sweets ja põllesid aitas meisterdada Helin. Põll oligi leivapäeval aukohal ja neid kauneid ning ka kantud põllesid said osalejad imetleda pesunöörile riputatud näituselMeeleolu hoidis üleval Kõo kapell, kes ennast vahelduvatest vihmahoogudest segada ei lasknud.

Risto kõnelus kitarriga pälvis samuti sooja vastuvõtu. Monika koostatud maastikumäng ja Ada viktoriin said samuti osalejate heakskiidu. Kogu päeva töötas külakohvik, kuhu osavnäpud olid valmistanud hulgaliselt maitsvaid kooke ja pirukaid.Plaanitud taluturg jäi küll oodatust kehvemaks ja nii mõnelgi müüjal kaup müümata. Koduleivad ja kohvikutooted seevastu said müüdud viimseni. Parima koduleivaküpsetaja tiitel jäi Eistveresse. Lisaks leivale oli küpsetud ka maitsvaid karaskeid ja nisuleiba.Päeva lõpetas Haapsalu Huviteater A. Kivirähki etendusega Kalevipoeg.Oli tore päev! Suur tänu korraldajatele, kes küll ise ei saanudki paljudes tegevustes osaleda!

37 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page